Bebe
Bine ai venit!

Ne-am mutat cu tot cu activitati, jucarii si concursuri in casuta noua:

http://www.bebelogic.ro/index

Te asteptam cu drag!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bebe
Bine ai venit!

Ne-am mutat cu tot cu activitati, jucarii si concursuri in casuta noua:

http://www.bebelogic.ro/index

Te asteptam cu drag!
Bebe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CONTACT Bebelogic

Candle & Style - Lumanari deosebite
Concurs "Desenul palmei copilului tau" Lumanari1-1
Portal - Jucarii educative
Concurs "Desenul palmei copilului tau" Calcutrasuradelemncucuburicifresilitere-2
Facebook
Google
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Concurs: "O activitate pe tema Toamna"
Scris de natyfilippus Lun Dec 05, 2011 4:55 am

» concurs organizat de BOKO - o campanie naţională de promovare a lecturii pentru copii
Scris de Adakale Mier Noi 16, 2011 12:17 pm

» Concurs: "O mica creatie din materiale din natura"
Scris de natyfilippus Dum Noi 06, 2011 4:02 am

» Concurs Bebelogic - "Colectia mea de materiale din natura"
Scris de natyfilippus Dum Oct 02, 2011 3:13 am

» Concurs Bebelogic - O activitate pe tema "Fructe"
Scris de natyfilippus Vin Sept 09, 2011 9:42 pm

Bebelogic on Facebook
Bebelogic Jucarii Din Lemn




Concurs "Desenul palmei copilului tau" IconBebelogic-2

Concurs "Desenul palmei copilului tau"

+5
ni_gabriela
andi25
raluca30
mona
Sara
9 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  Sara Mar Mai 31, 2011 1:29 pm

Bebelogic te invita la concurs - "Desenul palmei copilului tau"!

Ajuta-l pe copilul tau sa isi traseze conturul palmei pe o coala de hartie, apoi indeamna-l sa o coloreze dupa cum doreste. Poate contura unghiile, poate adauga inele sau un ceas etc. Posteaza in acest topic o poza cu rezultatul final.

Poti castiga un voucher de 30 RON pentru a comanda jucariile educative preferate pe care le poti alege din portalul nostru: Portal Jucarii Educative Bebelogic

Regulamentul concursului:

- pot participa numai membrii forumului Bebelogic
- perioada de inscriere: 1 iunie 2011 - 30 iunie 2011
- la sfarsitul perioadei de inscriere (30 iunie 2011) participantii la concurs trebuie sa aiba minim 15 mesaje postate in forum
- castigatorul va fi ales prin tragere la sorti si va fi anuntat in data de 1 iulie 2011
- premiul consta in jucarii la alegere din Portalul Bebelogic in valoare de 30 RON (in limita stocului existent la data comenzii)
- premiul se livreaza numai pe teritoriul Romaniei
- costul transportului este suportat de Bebelogic

Va asteptam cu drag! flower


Ultima editare efectuata de catre Sara in Dum Iul 17, 2011 11:37 pm, editata de 1 ori
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  mona Mar Mai 31, 2011 10:18 pm

Foarte frumoase concursurile , Sara !

La acesta speram sa participam si noi !
Cateva idei in plus pt. animarea desenului palmei :
-degetele pot fi penele (sau aripa mai rasfirata) a unei pasari , degetul mare ar putea fi capul (poate purta si creasta de cocos ) , iar sub palma se pot desena picioare de pasare
-degetele pot fi bratele unei caracatite , iar palma ar fi corpul/capul , cu ochi
-degetele ar putea fi mainile si picioarele unor mici fiinte fantastice (cu 2 maini si 3 picioare -decorate corespunzator) , iar palma ar fi corpul si capul
-palma ar putea fi ghiveciul din care rasar 5 tulpinite , ce poarta in varf floricele

Distractie placuta !

mona

Mesaje : 6
Data de inscriere : 26/03/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  Sara Mier Iun 01, 2011 9:32 am

Mona, multumesc pentru sugestii! Si va asteptam sa participati! flower

Am sa-i ajut si eu pe copiii mei sa isi deseneze palmele si voi posta pozele, chiar sunt curioasa ce va iesi! Very Happy
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  raluca30 Joi Iun 02, 2011 6:14 am

O sa ne inscriem si noi de ata asta, numai sa facem ceva interesant...si apoi punem poze!

raluca30

Mesaje : 41
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  Sara Vin Iun 03, 2011 9:17 am

Raluca, te asteptam! flower

Sper sa va placa tema concursului si sa nu vi se para prea grea pt copiii mai mici, voi ii puteti ajuta.

Oricum nu evaluam "performanta", de aceea am si ales tragerea la sorti, pentru ca toata lumea sa aiba sanse egale, indiferent de varsta.
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  andi25 Dum Iun 05, 2011 4:57 am

foarte frumos concursul, o sa pune si noi poze, ca avem si cu talpa piciorului, andi s-a amuzat f tare cand i-am aratat prima data cum o sa-i desenam noi munutele si piciorusele. succes la toti copii!
andi25
andi25

Mesaje : 26
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  raluca30 Dum Iun 05, 2011 6:54 am

Am terminat si noi lucrarea, am pozat-o, si cum prind o clipa libera o voi posta aici Smile

raluca30

Mesaje : 41
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  raluca30 Dum Iun 05, 2011 7:33 am

Iata si lucrarea noastra- doi copaci infloriti- am trasat palmele lui Silviu si le-am decupat, le-am lipit pe un carton reciclat de la o cutie de cereale Smile, am folosit patratele de tissue paper, pe care le-am mototolit si le-am lipit amandoi, pentru floricele, si S. a binevoit sa faca si un pic de iarba intr-un colt Smile
doar ca nu imi dau seama cum se incarca imaginea...ma puteti ajuta?

raluca30

Mesaje : 41
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  Sara Dum Iun 05, 2011 9:59 am

Raluca si Andi, va asteptam la concurs! flower

Raluca, uite aici doua metode de postare (prin Photobucket - recomand - sau prin Imageshake):

https://bebelogic.forumgratuit.ro/t92-ajutor-tehnic-orice-problema-legata-de-functionarea-sitului#547
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  raluca30 Dum Iun 05, 2011 10:54 am

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

raluca30

Mesaje : 41
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  raluca30 Dum Iun 05, 2011 10:56 am

mersi! am reusit+ dupa asta am facut din ea felicitare pt tati- sa impuscam 2 iepuri si sa mai facem o pers fericita.

raluca30

Mesaje : 41
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  Sara Dum Iun 05, 2011 11:12 am

Felicitari, Raluca, ati lucrat serios si a iesit o amintire frumoasa! flower
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  ni_gabriela Dum Iun 05, 2011 12:20 pm

Felicitari, Silviu!
Noi am ales sa nu participam de data aceasta, dar promitem ca vom participa la celelalte concursuri! flower

ni_gabriela

Mesaje : 10
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  andi25 Lun Iun 06, 2011 12:11 am

noi am facut din manuta lui andi un norisor cu ploita cu tot. si la sfarsit andi a facut si doua flori wink Shocked

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre andi25 in Lun Iun 06, 2011 12:14 am, editata de 1 ori
andi25
andi25

Mesaje : 26
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  andi25 Lun Iun 06, 2011 12:12 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andi25
andi25

Mesaje : 26
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  andi25 Lun Iun 06, 2011 12:30 am

Ralu, bravo sunteti, foarte frumosi sunt pomii vostri infloriti Smile
andi25
andi25

Mesaje : 26
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  Sara Lun Iun 06, 2011 1:26 am

Gabriela, te asteptam si la alte concursuri! flower

Andi, felicitari! Foarte original! flower
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  andi25 Lun Iun 06, 2011 2:39 am

multumim Smile
andi25
andi25

Mesaje : 26
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  natyfilippus Lun Iun 06, 2011 4:01 am

Buna ziua si bine v-am gasit! Am descoperit acest site din pura inamplare si am ramas placut surprinsa. Dorim si noi sa ne inscriem la acest concurs, din pacate acesta este singurul mesaj postat... nu stim daca putem.

Numai bine,
Marco si Tatiana

natyfilippus

Mesaje : 34
Data de inscriere : 06/06/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  Sara Lun Iun 06, 2011 5:03 am

natyfilippus a scris:Buna ziua si bine v-am gasit! Am descoperit acest site din pura inamplare si am ramas placut surprinsa. Dorim si noi sa ne inscriem la acest concurs, din pacate acesta este singurul mesaj postat... nu stim daca putem.

Numai bine,
Marco si Tatiana

Bine ati venit, Tatiana si Marco! flower

Va puteti inscrie la consurs, dar veti participa la tragerea la sorti numai daca la sfarsitul perioadei de inscriere (30 iunie 2011) vei avea minimum 15 mesaje postate in forum (am dori ca cei care se inscriu la concurs sa manifeste un minimum de interes pentru discutiile deschise in forum).

Regulamentul mai prevede ca premiul se livreaza numai pe teritoriul Romaniei. Vad ca sunteti in Italia si noi nu ne permitem deocamdata sa facem livrari internationale. In cazul in care ati castiga, noi va putem livra premiul pe teritoriul Romaniei (la cineva din familie, de exemplu) sau puteti achita voi cheltuielile de transport in Italia - dar nu am idee cat costa si daca merita in raport cu valoarea premiului.
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  raluca30 Lun Iun 06, 2011 8:14 am

Multumim pentru aprecieri! si ideea cu norii e foarte faina si o vom folosi si noi cand vom vorbi despre vreme...

raluca30

Mesaje : 41
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  maria75 Lun Iun 06, 2011 8:33 am

Sa termin eu cu examenul asta de bac si venim si noi cu o lucrare.
Felicitari harnicutilor! Very Happy

maria75

Mesaje : 7
Data de inscriere : 26/03/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  natyfilippus Lun Iun 06, 2011 1:18 pm

Multumim pentru clarificari. In ceea ce priveste adresa, parintii inca mai locuiesc in tara, macar sa castigam noi marele premiu Razz... ne tenteaza mai mult ideea de a participa la concurs decat castigul in sine.


natyfilippus

Mesaje : 34
Data de inscriere : 06/06/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  Sara Lun Iun 06, 2011 10:17 pm

Maria, Tatiana, va asteptam la concurs! flower
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  natyfilippus Joi Iun 09, 2011 4:21 am

Am terminat si noi lucrarea, sa vedem daca resusesc s-o atasez.

natyfilippus

Mesaje : 34
Data de inscriere : 06/06/2011

Sus In jos

Concurs "Desenul palmei copilului tau" Empty Re: Concurs "Desenul palmei copilului tau"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum