Bebe
Bine ai venit!

Ne-am mutat cu tot cu activitati, jucarii si concursuri in casuta noua:

http://www.bebelogic.ro/index

Te asteptam cu drag!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bebe
Bine ai venit!

Ne-am mutat cu tot cu activitati, jucarii si concursuri in casuta noua:

http://www.bebelogic.ro/index

Te asteptam cu drag!
Bebe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CONTACT Bebelogic

Candle & Style - Lumanari deosebite
Lista beneficiarilor programului social EURO 200 pentru anul 2011 a fost publicată pe Internet  Lumanari1-1
Portal - Jucarii educative
Lista beneficiarilor programului social EURO 200 pentru anul 2011 a fost publicată pe Internet  Calcutrasuradelemncucuburicifresilitere-2
Facebook
Google
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Concurs: "O activitate pe tema Toamna"
Scris de natyfilippus Lun Dec 05, 2011 4:55 am

» concurs organizat de BOKO - o campanie naţională de promovare a lecturii pentru copii
Scris de Adakale Mier Noi 16, 2011 12:17 pm

» Concurs: "O mica creatie din materiale din natura"
Scris de natyfilippus Dum Noi 06, 2011 4:02 am

» Concurs Bebelogic - "Colectia mea de materiale din natura"
Scris de natyfilippus Dum Oct 02, 2011 3:13 am

» Concurs Bebelogic - O activitate pe tema "Fructe"
Scris de natyfilippus Vin Sept 09, 2011 9:42 pm

Bebelogic on Facebook
Bebelogic Jucarii Din Lemn




Lista beneficiarilor programului social EURO 200 pentru anul 2011 a fost publicată pe Internet  IconBebelogic-2

Lista beneficiarilor programului social EURO 200 pentru anul 2011 a fost publicată pe Internet

In jos

Lista beneficiarilor programului social EURO 200 pentru anul 2011 a fost publicată pe Internet  Empty Lista beneficiarilor programului social EURO 200 pentru anul 2011 a fost publicată pe Internet

Mesaj  Sara Vin Iun 10, 2011 10:27 am

"Lista beneficiarilor programului social EURO 200 pentru anul 2011 a fost publicată pe Internet

03.06.2011

Ministerul Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului (MECTS) a publicat astăzi, 3 iunie, pe portalul http://euro200.edu.ro/ lista beneficiarilor bonurilor valorice de 200 de euro în vederea achiziţionării unui calculator. Toţi cei 21.599 solicitanţi eligibili (elevi şi studenţi) care au depus cereri vor primi cuponul valoric pentru achiziţionarea de computere. Conform Legii 269/2004, beneficiarii ajutorului sunt elevi şi/sau studenţi din învăţământul de stat sau particular acreditat, în vârstă de până la 26 de ani, care provin din familii cu venituri brute lunare de maximum 150 RON pe membru de familie.
Din numărul total al beneficiarilor, 21.447 provin din învăţământul preuniversitar, diferenţa de 112 fiind reprezentată de cei din învăţământul superior. Primele trei judeţe în ordinea numărului cumulat de beneficiari sunt Iaşi - 2.106, Suceava - 1.363 şi Vaslui - 1.303.
Cuantumul bonului valoric reprezintă echivalentul în lei al sumei de 200 euro, calculat la cursul de schimb valutar comunicat de Banca Naţională a României pentru ultima zi a lunii precedente achiziţiei. Configuraţia minimă recomandată a calculatoarelor pentru achiziţionarea cărora se acordă ajutor financiar potrivit Legii nr. 269/2004 este următoarea: procesor 2 Ghz, 1 GB RAM si 160 GB hard-disk şi software de bază.
Eventualele contestaţii vor fi depuse între 3 şi 8 iunie, soluţionarea acestora urmând să se producă între 8 şi 23 iunie. În acest sens, autorităţile locale abilitate pot efectua anchete sociale pentru verificarea veridicităţii declaraţiilor de venit si a celor referitoare la bunurile familiei. Afişarea rezultatelor finale pe Internet şi la sediul unităţilor de învăţământ va avea loc în data de 24 iunie, până la ora 18.00. Bonurile valorice se eliberează între 24 iunie şi 30 iulie, iar achiziţionarea computerelor de la orice distribuitor de profil se poate face în intervalul 24 iunie - 31 august."

http://www.edu.ro/index.php/pressrel/15219
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum