Bebe
Bine ai venit!

Ne-am mutat cu tot cu activitati, jucarii si concursuri in casuta noua:

http://www.bebelogic.ro/index

Te asteptam cu drag!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bebe
Bine ai venit!

Ne-am mutat cu tot cu activitati, jucarii si concursuri in casuta noua:

http://www.bebelogic.ro/index

Te asteptam cu drag!
Bebe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CONTACT Bebelogic

Candle & Style - Lumanari deosebite
Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Lumanari1-1
Portal - Jucarii educative
Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Calcutrasuradelemncucuburicifresilitere-2
Facebook
Google
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Concurs: "O activitate pe tema Toamna"
Scris de natyfilippus Lun Dec 05, 2011 4:55 am

» concurs organizat de BOKO - o campanie naţională de promovare a lecturii pentru copii
Scris de Adakale Mier Noi 16, 2011 12:17 pm

» Concurs: "O mica creatie din materiale din natura"
Scris de natyfilippus Dum Noi 06, 2011 4:02 am

» Concurs Bebelogic - "Colectia mea de materiale din natura"
Scris de natyfilippus Dum Oct 02, 2011 3:13 am

» Concurs Bebelogic - O activitate pe tema "Fructe"
Scris de natyfilippus Vin Sept 09, 2011 9:42 pm

Bebelogic on Facebook
Bebelogic Jucarii Din Lemn




Concurs: "O activitate pe tema Toamna" IconBebelogic-2

Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

+3
ginye55
mona
Sara
7 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Sara Mier Noi 02, 2011 12:15 pm

Bebelogic te invita la concurs - "O activitate pe tema Toamna"!

Desfasoara impreuna cu copilul tau o activitate despre anotimpul toamna. Poate fi o activitate de colorat, desenat, decupat, lipit, craft etc.

Posteaza in acest topic minim o fotografie facuta pe parcursul activitatii sau cu rezultatul activitatii voastre.

Poti castiga un voucher de 30 RON pentru a comanda jucariile educative preferate pe care le poti alege din portalul nostru: Portal Jucarii Educative Bebelogic

Regulamentul concursului:

- pot participa numai membrii forumului Bebelogic
- perioada de inscriere: 02 noiembrie 2011 - 30 noiembrie 2011
- la sfarsitul perioadei de inscriere (30 noiembrie 2011) participantii la concurs trebuie sa aiba minim 15 mesaje postate in forum
- castigatorul va fi ales prin tragere la sorti si va fi anuntat in data de 01 decembrie 2011
- premiul consta in jucarii la alegere din Portalul Bebelogic in valoare de 30 RON (in limita stocului existent la data comenzii)
- premiul se livreaza numai pe teritoriul Romaniei
- costul transportului este suportat de Bebelogic

Va asteptam cu drag! flower

Pentru cei care doresc sa se inscrie si nu stiu cum sa posteze o poza, iata aici un topic cu instructiuni:
Cum se incarca o poza pe forum

Succes! flower
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Sara Mier Noi 09, 2011 11:35 am

Pentru o activitate frumoasa cu copiii va puteti inspira de aici:

Expozitia Minunile toamnei organizata de gradinitele din Chitila
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  mona Mier Noi 09, 2011 11:48 pm

Foarte frumoase lucrarile din expozitie !

Alte idei pt. activitati de toamna implica frunze de hartie colorate in culori specifice toamnei :
- coronite : frunze lipite pe un suport circular de carton , pot fi agatate pe usa sau asezate pe etajera (la verticala , cu niste cartoane-piciorus ) , sau pot constitui rama pt. fotografii (sau colaje cu elemente de toamna)
-mobiles : frunzele se prind la inaltimi diferite cu ata sau guta de niste betisoare lipite perpendicular unul pe altul , si dispozitivul va fi prins de lustra sau oriunde la inaltime
-crengute infrunzite in vaza : frunzele colorate diferit dar cu forma identica ,( sau cu imprimeu diferit obtinut din paginile cu litere si reclame ale revistelor) lipite (cu scotch , cel mai simplu) pe crengi adevarate ramase fara podoaba naturala
-curcanul (sau pomul ) recunostintei : frunzele sunt inscriptionate cu motive de bucurie , de recunostinta si se lipesc ca si coada a unui curcan , care poate sta vertical daca i se lipeste la spate un carton ce face un unghi oarecare cu corpul ( corpul este o forma de para decupata din hartie si pe care se lipesc doua cercuri- ochii , si un triunghi -ciocul) sau se lipesc intr-un copacel tridimensional construit din trei forme identice , indoite la mijloc si lipite jumatatea dreapta a uneia de cea stanga a alteia (parte necolorata de parte necolorata ) .

Concursurile acestea sunt foarte frumoase , si ca tema si ca realizari , astfel incat pot fi numite si galerie expozitionala , cu restul numelui in functie de tema , acum ar putea fi "Galeria toamnei " .

Noi ne pregatim , haideti si voi la expozitie !

mona

Mesaje : 6
Data de inscriere : 26/03/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  ginye55 Joi Noi 10, 2011 11:24 am

Revenim si noi cu o lucrare! Smile

ginye55

Mesaje : 18
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Sara Joi Noi 10, 2011 12:14 pm

ginye55 a scris:Revenim si noi cu o lucrare! Smile
Va asteptam! flower
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  raluca30 Vin Noi 11, 2011 7:55 am

Ma tot gandeam de doua zile ce sa fac impreuna cu Silviu pentru acest concurs, si nici el nu prea m-a ajutat (de doua zile e mai obraznic si apasa numai butoanele care ma starnesc gresit nebun de furie ), dar azi i-am scos niste plastilina colorata frumos (doar atat din pacate, era urat mirositoare, cam greu de modelat si sfaramicioasa), si am facut amandoi un peisaj de toamna- chiar amandoi, Silviu a fost foarte implicat de data asta.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

raluca30

Mesaje : 41
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Sara Vin Noi 11, 2011 10:10 am

Raluca, ce frumos!!! Superb peisajul, felicitari! cheers
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  natyfilippus Lun Noi 14, 2011 6:42 am

Raluca, foarte frumoasa lucrarea nazdravanului tau! We like it! flower

natyfilippus

Mesaje : 34
Data de inscriere : 06/06/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Adakale Lun Noi 14, 2011 10:00 am

Raluca spor in continuare!Toamna voastra e frumoasa!
Adakale
Adakale

Mesaje : 22
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  raluca30 Lun Noi 14, 2011 10:10 am

Multumim pentru aprecieri- a fost un prilej interesant de a povesti despre toamna, frunyele care cad, pasarile calatoare care pleaca spre locuri mai calde, si ce m-a incantat cel mai mult a fost ca si Silviu a participat de data asta mai mult, nu a fost un simplu spectator.

raluca30

Mesaje : 41
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Adakale Lun Noi 14, 2011 10:14 am

Ale mele adora orice e legat de arta in afara de colorat!
Adakale
Adakale

Mesaje : 22
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  raluca30 Lun Noi 14, 2011 10:27 am

Nici lui Silviu nu ii place sa coloreze- interesul lui se indreapta spre decojitul creioanelor ceracolor si se opreste de cele mai multe ori...acolo Smile

raluca30

Mesaje : 41
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  natyfilippus Lun Noi 14, 2011 12:45 pm

raluca30 a scris:Nici lui Silviu nu ii place sa coloreze- interesul lui se indreapta spre decojitul creioanelor ceracolor si se opreste de cele mai multe ori...acolo Smile

Ah, ce bine ai spus-o!Descrierea de mai sus i se potriveste ca o manusa lui Marco.Smile)

natyfilippus

Mesaje : 34
Data de inscriere : 06/06/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  natyfilippus Lun Noi 14, 2011 1:05 pm

Va prezentam si noi creatia de toamna a lui Marco cu "otravitoare" (asa le zice el la floricelele din copacel) Trunchiul si ramurile sunt realizate prin amprenta, iar florile si frunzele lipite cu scotch. Marco a invatat sa taie cu foarfeca si i-a facut mare placere sa taie scotchul si apoi sa-l lipeasca.Acum suntem la faza cu taiatul: hartie, plastilina, lana, carton, ba chiar incercam si canapeaua dar nu prea ne merge. ranjet

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



natyfilippus

Mesaje : 34
Data de inscriere : 06/06/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Sara Lun Noi 14, 2011 1:22 pm

Wow, ce fain v-a iesit si voua Tatiana! Felicitari!!! cheers
Ce sunt "otravitoarele" ? Very Happy
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  ginye55 Lun Noi 14, 2011 10:34 pm

Am revenit si noi cu 2 lucrari. L-am pus sa picteze o frunza sispre marea mea uimire a respectat cat de cat conturul. Cand deseneaza nu se intampla deloc acest lucru. Pt realizarea celei de-a doua lucrari tot cu frunze am lucrat. Le-am pictat si apoi le-am presat pe foaia de desen. A iesit ceva dragut. Am avut marea surpriza sa constat ca Edi mai lucrase asa la gradi pt ca i se parea foarte comuna activitatea. Stia exact ce trebuie sa faca pas cu pas. Le puteti vizualiza aici:

http://entertainment.webshots.com/album/581821045ViHIZK


ginye55

Mesaje : 18
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  ginye55 Lun Noi 14, 2011 10:41 pm

O alta activitatea draguta pe care o putem face cu ei:
decupat din foaie alba frunze de diferite forme (obligatoriu sa aiba si codite Very Happy ). Copilutul tb sa deseneze frunzele si apoi sa le lipeasca de codite pe foi colorate. Multe frunze pe o singura foaie (eu am ales galben, portocaliu, rosu, maro). Nu stiu cat de clara am fost in exprimare. O sa revin cu poze.

ginye55

Mesaje : 18
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Sara Mar Noi 15, 2011 12:01 am

Flori, sa stii ca a iesit foarte frumos frunza, chiar in culori de toamna. Edi s-a descurcat foarte bine, fetita mea care este doar cu 1 luna mai mica inca nu vrea sa respecte conturul nici macar asa... mai pe departe... Very Happy
Suna fain si cealalta activitate, cred ca intuiesc cum ar arata, dar astept poze! flower
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  ginye55 Mier Noi 16, 2011 3:33 am

Pozele promise le gasiti aici:

http://entertainment.webshots.com/photo/2185146190103152714YbEfGI


Activitatea aceasta am facut-o cu boboceii de clasa I, dar merge facuta si cu picii nostri daca le decupam noi frunzele.

ginye55

Mesaje : 18
Data de inscriere : 17/05/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Sara Mier Noi 16, 2011 6:27 am

Flori, a iesit foarte frumos, felicitari tie si boboceilor! cheers
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Adina_B Mier Noi 16, 2011 11:25 am

Ne prezentam si noi cu niste creatii din ... plastilina. Sper ca se accepta! Smile
Sunt in totalitate facute de copil ... deci ne iertati daca nu sunt prea spectaculoase:)
Am folosit ... ce aveam la indemanana ... frunze de vita-de-vie de pe terasa, nuci, ghinda culeasa din parc...

Am facut un peisaj cu tema 'veverita aduna multe alune', Irinei ii place cantecul.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



A venit si un invitat...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Sper ca se vad pozele...
O seara frumoasa!

Adina_B

Mesaje : 11
Data de inscriere : 10/10/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Adakale Mier Noi 16, 2011 12:03 pm

Adina imi place!Foarte haios si cu imaginatie!
Adakale
Adakale

Mesaje : 22
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  raluca30 Mier Noi 16, 2011 7:33 pm

Adina si Flori- foarte faine realizarile copiilor vostri! Felicitari! Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

raluca30

Mesaje : 41
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Sara Joi Noi 17, 2011 12:38 am

Adina, sigur ca se accepta, iar faptul ca mica creatie este facuta in intregime de ea o face cu atat mai pretioasa! A iesit super si se vede ca e mandra de realizare, felicitari! cheers
Sara
Sara
Admin

Mesaje : 186
Data de inscriere : 12/03/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  natyfilippus Joi Noi 17, 2011 12:35 pm

Adina si Flori, foarte frumoase realizarile copilasilor vostri!Succes! flower

natyfilippus

Mesaje : 34
Data de inscriere : 06/06/2011

Sus In jos

Concurs: "O activitate pe tema Toamna" Empty Re: Concurs: "O activitate pe tema Toamna"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum